ATÖLYE

   Arı Mimari Maket , atölyesinde projenizin mimari niteliklerini ve gereksinimlerini sizlerle sürekli olarak paylaşır ve sizin istekleriniz doğrultusunda maket projesinde, en başarılı sonucu elde etmek adına değişiklikler  yapabilir.

   Profesyonelliğin, yaratıcılığın her zaman bilincinde olan ekibimiz,  motivasyonu her zaman yüksek tutarak, tam zamanında kaliteli bir işe ulaşma hedefindedir.

Günün her zamanında ulaşılabilir ve gönüllü olan tüm ekibimiz, sorularınızı anında çözümleyecek, şeffaflık çerçevesi altında çalışmanın ilerleyişini gösterecektir. Maket projesinin teslim tarihine kadar size eşlik edecek ve ihtiyacınız olduğunda  tüm sorularınıza çözüm için hazır olacaktır.

    Arı Mimari Maket ekibi, her bir teknoloji için ayrı bir alana sahip olan, güçlü takım tezgahları filosuyla donatılmış 500 m²’lik bir atölyeye sahiptir.

    Tecrübemiz, yaratıcılığın ve çalışma aletlerindeki ustalığımızın, bize emanet edilen tüm maket projeleri mükemmel olarak yürütülmesine izin veriyor.

Maket, istekleriniz ve hayalleriniz bir yansımasıdır, başarınızın aynası olacaktır.

Çalışma Ofisimiz

  3 mimardan oluşan tasarım ofisimiz ilk önce, projenizin mimari makete uygun ölçeklendirilmesi, daha sonrasında proje analizi göre oluşturulan modellerin makinelere göre 2D  ve 3D çizimleri yapılır. 

3D Yeni Nesil Reçineli Baskı

 

Bize vermiş olduğunuz maket projelerinin,  bazı kısımlardaki işlemeler ve modellemelerin,   3 boyutlu olarak modellemisini yapıyor ve 25 mikron hassasiyetle 3D  baskısını alıyoruz. 

Ham maddesi dlp sıvı reçine olup baskısından alınan parçalar adeta kusursuz üretilir. 

Lazer kesim / kazıma

 

150 Watt makine, Ebatları: 2000 x 1000 mm 3 adet Lazer Makinesi mevcuttur.

Pleksiglas, pvc, forex, ahşap, karton, kağıt vb, kesimi …

Pleksiglas, cam, ahşap, metal üzerlerine kazıma ve desen işlemleri…

Kaynak ve Metal İşleme 

    Mimari Maket projelerinde masa, mobilya aksamının iskeletinin yapımında ve diğer minyatür maket üretimlerinde şaşi iskeletin yapımında metal işleri atölyemizde projeye uygun bir şekilde sağlam bir şekilde üretilir.

Çelik, paslanmaz çelik, alüminyum üzerinde Gazaltı kaynağı / argon kaynağı kullanılarak yapılır.

 

Boyama İşlemleri

15 m2 havalandırmalı boya odamızda boya püskürtme tabancaları, fırçalar, sprey gibi boya malzemeleri ile boyama işlemi yapılır. 

 Boyama işlemleri maketi yapılacak projeye göre farklılık gösterir. En iyi doğal görünümü yakalamak ve uzun yıllar rengini koruması için bazı özel işlemler görmektedir. 

Kullandığımız Boya Çeşitleri 
Akrilik Boyalar
Yağlı Boyalar
Solvent bazlı Boyalar

 

 

 

CNC Router

1500 mm x 2500 mm ebatlarında bulunan makinamızda hertürlü malzemenin çizimlerini bitirdikden sonra 3 boyutlu olarak işlemesi veya kesimini yapıyoruz. Büyük ebatlı maketlerimizin üretiminden vazgeçilmezimiz olan CNC ROUTER makinemiz ile en ince detayları 0.5 mm hassasiyette yapabilmektedir